Krakowski GIS Day 2021

Co roku w trzecią środę listopada odbywa się święto GIS – GIS Day. Jest to dzień, w którym odbywa się wiele wydarzeń organizowanych nie tylko przez firmę ESRI (inicjatora GIS Day), ale także ośrodki naukowe i inne podmioty. Tegoroczną krakowską edycję organizował Instytut Geografii Uniwersytetu Pedagogicznego. Motywem przewodnim krakowskiego GIS Day 2021 był W poszukiwaniu śladów przeszłości, nawiązując tematyką do czasów zaborów i Twierdzy Kraków. Zespół projektu RUM reprezentował Radosław Piskorski, który przedstawił prezentację Religia w Krakowie pod zaborami na przykładzie zachowanych obiektów małej architektury. Poza zaprezentowaniem założeń projektu oraz aspektów związanych ze zbieraniem danych i zarządzaniem przestrzenną bazą danych, skupiono się na przedstawieniu zachowanych kapliczek z tamtego okresu wraz z ich krótką charakterystyką.